לקרב במקום להרחיק         

*שם
*טלפון
דוא"ל

מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי ?


ייעוץ זוגי עוסק בשינוי מערכת היחסים הזוגיים, שינוי נדרש במצבים שונים: כאשר שני בני הזוג או אחד מהם מרגיש שהוא זקוק למשהו אחר בזוגיות והוא מתקשה למקד את צרכיו. במקרים שבהם בני הזוג רבים בלי סוף ולא מצליחים להגיע לפתרון. במצב של התלבטות- כאשר עולה השאלה האם להמשיך את הקשר?

זוגות רבים מגיעים בעקבות "משבר אמון" כתוצאה מבגידה של אחד הצדדים. ייעוץ זוגי ב"שיטת המרתון" מותאם ליצירת שינוי בזמן קצר. הוא ממוקד מטרה ופניו לעתיד. בתהליך הייעוץ הזוגי נלמדת שפה חדשה ששמה את הדגש על היכולות והכוחות של הזוג לצמוח למקום שונה.

הייעוץ הזוגי ב"שיטת המרתון" רואה בזוג אנשים בוגרים בעלי כוחות לחולל את השינוי, בעלי כושר החלטה ומסוגלות לקחת אחריות על חייהם. הנחת היסוד היא שכל אדם שבוחר להגיע לייעוץ זוגי, מוכן לפעול למען השגת השינוי במערכת היחסים בו הוא נתון. ברגע שיש לזוג הבא לייעוץ את המוכנות לפעול ולקדם את עצמם הם יקבלו כלים שיאפשרו להם ליצור את השינוי עליו יחליטו. גם במקרים בהם רק אחד מבני הזוג לוקח את האחריות ליצירת השינוי ביחסים, השינוי יתחולל מעצם השינוי שיחול בו וישפיע על השני.

בתהליך ייעוצי כל אחד מבני הזוג יוזמן לשים את המיקוד על עצמו, זה כולל את ההבנה על מה הוא מוכן לוותר ועל מה הוא מוכן להתחייב. תובנות אותם הזוג יתרגם לעשייה ולתוצאה. המטרה לסגל הרגלים חדשים שישרתו את הזוג גם בעתיד, כך שזוג המסיים את תהליך הייעוץ הזוגי יהיו בידם הכלים להמשיך ולהתמודד לבד.

ייעוץ זוגי ב"שיטת המרתון" הוא ממוקד מטרה אך הדרך חשובה לא פחות, לכן יש שימת דגש ופיתוח המודעות לגבי הדרך. ההנחה היא שאם הדרך תהיה נכונה וטובה לזוג אזי גם התוצאה תושג. כדי להגיע להצלחה בתהליך של ייעוץ זוגי נדרשים שלושה תנאים: פתיחות של הזוג לתהליך, מקצועיות של היועץ ומערכת היחסים שנרקמת ביניהם.

לשם כך מתקיימת הפגישה הראשונה שהיא ללא עלות ואינה מחייבת. במידה ונמצאת התאמה ורצון בין שני הצדדים יתחיל תהליך הייעוץ הזוגי. ייעוץ זוגי מאפשר לפתוח חלון הזדמנויות לגמישות מחשבתית, לקבלה וסליחה, להתמודדות עם אתגרים חדשים במטרה לקדם את מערכת היחסים הזוגית.