לקרב במקום להרחיק         

*שם
*טלפון
דוא"ל

פעם היה לנו סקס טוב, לאן הוא נעלם ?

ידוע כי בשלבים הראשונים של ההתאהבות והחיזור יש רצון עז להיות יחד בכל רגע, יש מגע ליטוף ותשוקה אותה אנו מביעים בכל הזדמנות. מדוע זוגות נשואים אינם מסוגלים לשמור על מצב של משיכה תמידית וסוערת כלפי בני הזוג?

בשלבים רבים מידי של החיים בזוגיות אנחנו רוצים להספיק לעשות הרבה דברים, להשיג לעצמנו את כל מה שחלמנו עליו, אנחנו מוצאים את עצמנו עסוקים ומוטרדים וישנים מעט מידי. כתוצאה מכך אנחנו מרגישים סחוטים מכדי לחשוב על סקס, לפנות זמן לסקס, או להתמסר לו כשאנחנו כבר עושים סקס.

למצב זה של חוסר שביעות רצון מסקס בנישואים סיבות רבות נוספות, חלקן קשורות לאקלים הרגשי בו מצויים הבעל והאישה (מצב הרוח, חוסר בתשומת לב) לעיתים קרובות נמצא שיש קשר בין מיעוט סקס לשלב החיים בו אנו נמצאים (למשל הורות חדשה, גיל-מעברים, השקעה בקריירה).
ישנן סיבות הקשורות בלחצים חיצוניים השואבים מאתנו זמן ואנרגיה (הורים מזדקנים, בעיות כספיות, מחלה) עד שאנו מרגישים מותשים ומרוקנים והסקס נדחק הצידה. ישנם גם היבטים לא מודעים השייכים לעברנו (חינוך, תרבות, ניסיון) שנכנסים יחד איתנו למיטה בלי שהזמנו אותם, או רצינו בהם.
סיבה רווחת נוספת, קשורה בליבידו (הדחף המיני האישי הקיים בכל אדם). ישנם זוגות נשואים שלאחד מבני הזוג יש ליבידו גבוה ולשני יש ליבידו נמוך, במצב זה אחד מהם רוצה סקס תכוף הרבה יותר ממה שהשני רוצה.

אצל רוב הזוגות הנשואים, לפחות אחד מבני הזוג מתלונן על מעט מידי סקס בכל שלב של החיים המשותפים. אם כך מה עושים?

האהבה והתשוקה בנישואים עשויים להישחק בהדרגה בגלל שאנו לא מעניקים מספיק תשומת לב, הקשבה וכבוד למעשים הקטנים בחיינו היומיומיים, לכל אותם מעשים שמטרתם לבנות לנו חיים מהנים יותר ויפים יותר יחד. ייתכן שאם נתחיל להבחין ביתר תשומת לב למה שיש לנו בחיים המשותפים, אז נהייה יותר ערים לרגעים של התרוממות הנפש בחיי היום יום. אם נזכור שעלינו להמשיך ולהתנהג בנימוס כלפי בני זוגנו, נמשיך להחמיא ולפרגן נמשיך לומר תודה, בבקשה, סליחה. נמשיך להפעיל את הקסם האישי שלנו כפי שהיינו בהתחלה, אזי נמצא שבן זוגנו עדיין חושק בנו ורוצה להיות בקרבתנו.
ולגבי הסקס, גם בהעדר החידוש והתכיפות שאפיינו את תחילת הקשר, הסקס המוכר בחיי הנישואים מציע יותר חופש וכנות, יותר קרבה ואמון וזה גורם לרוב הזוגות להרגיש מוגנים יותר בסקס.
סקס טוב הוא מה שעונה על הצרכים הרגשיים, הגופניים, הרוחניים והייחודיים של כל אחד מבני הזוג, הזמן המשותף והביטחון בבן זוגנו יכול לעזור לנו לגלות מה טוב בשבילנו ולהגביר את הסיפוק שלנו מסקס קבוע עם בן זוגנו, סקס טוב הוא מה שבני הזוג מחליטים שטוב עבורם, גם כשחולפות השנים.

לכן, מומחים רבים מציעים אם אתם מתלוננים על מצב הסקס ביניכם אל תאשימו אחד את השני, הכירו בכך שגם הקשיים המיניים הם בעיות הדורשות פתרון, טיפול משותף עשוי להוביל אתכם לחיי מין טובים יותר. לשם כך עליכם לדעת לתקשר, להתפשר, לפנטז, לאונן, לצפות בסרטים, לנסות טיפול זוגי, טיפול מיני, ואם עדיין הסקס הוא לא מה שאתם רוצים – אבל, הנישואים יקרים לכם משאר הבחינות, אז כדאי ללמוד גם לוותר.